Autor Wątek: Ogłoszenie kandydatury w elekcji  (Przeczytany 591 razy)

Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« dnia: Marzec 03, 2023, 19:43:17 »
Rozpoczęta została kampania wyborcza. Na ulicach Tutetogrodu i innych turetyckich miast członkowie Organizacji Synarchistycznej Turetii i sam Władysław Zarzecki wygłaszają przemówienia, rozdawane są broszury, rozwieszane materiały agitacyjne.

KIM JESTEM I DLACZEGO KANDYDUJĘ?

Turetię zamieszkuję już niemal od realnego roku — przybyłem do niej 20 kwietnia 2022 roku. Posiadam doświadczenie mikronacyjne z dawnych czasów, natomiast w momencie przybycia do kraju nie byłem obywatelem żadnej innej mikronacji i nie jestem nim nadal. Od początku rozpocząłem działalność polityczną, zakładając Organizację Synarchistyczną Turetii. Pełnię funkcje Prezesa Trybunału Królewskiego i zarządcy Wydziału Komunikacji. W ciągu swojego v-życia angażowałem się na rzecz Turetii również na inne sposoby, zajmując się między innymi tworzeniem jej map.

Kandyduję, ponieważ zmiana władzy jest szansą na przezwyciężenie zastoju, który od początku mijającej kadencji jest coraz bardziej widoczny. Występuję pod szyldem Organizacji Synarchistycznej Turetii, mam jednak nadzieję dotrzeć również do wyborców innych, niż sympatycy synarchizmu. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania ze strony obywateli. Jestem również otwarty na debatę z innymi kandydatami.

PROGRAM

Otwarcie debaty ustrojowej
Obecny anachroniczny ustrój jest jedną z przyczyn stagnacji w kraju. Należy zwiększyć wpływ obywateli na Turetię i odejść od dotychczasowych praktyk autokratycznych. Powinna zostać otwarta debata ustrojowa, dzięki której każdy obywatel odegrałby rolę w kształtowaniu przyszłego ustroju, zakończona uchwaleniem nowej konstytucji. Niezależnie od potencjalnych zmian w konstytucji, jako władca będę dążył do zwiększenia udziału obywateli w życiu publicznym. Sytuacja, w której ograniczony jest on w praktyce ledwie do wyboru monarchy raz na 6 miesięcy, zniechęca do działania w Turetii.

Uporządkowanie prawa
Prawo Turetii jest chaotyczne i pełne luk. Będę dążył do jego uporządkowania i dostosowania do potrzeb Turetii oraz jej obywateli. Osobiście przygotuję i zgłoszę w Radzie Narodowej konieczne projekty legislacyjne, między innymi projekt napisanego od nowa Kodeksu Karnego.

Program Wielkiego Przełomu
Program Wielkiego Przełomu obejmować będzie zarówno systemy informatyczne Turetii, jak i jej gospodarkę. Państwo powinno wspierać naukowców i wynalazców oraz przyspieszać swoimi działaniami proces industrializacji.

Kolonizacja nowych ziem
W zakresie polityki kolonialnej, w pierwszej kolejności należy powrócić do koncepcji kolonizacji ziem na południowym wschodzie Orientyki. Pierwszym celem wyprawy kolonizacyjnej mogłaby stać się wyspa Rosaniola.

Aktywizacja polityki zagranicznej
Izolacja na arenie międzynarodowej jest jedną z największych bolączek Turetii. Działania zmierzające do aktywizacji polityki zagranicznej i współpracy z innymi krajami tam, gdzie to korzystne, rozpoczęte zostaną od krajów Vaarlandu — przede wszystkim Rzeczypospolitej Obojga Narodów i Cesarstwa Niemieckiego, a następnie rozszerzone także na szersze grono państw Mikroświata. Jako władca osobiście odbędę szereg wizyt dyplomatycznych.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Dymitr Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2023, 23:19:09 »
Ciekawy program.
Podporucznik Hrabia Dymitr Kartoliński syn Borysa.


Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 789
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2023, 09:28:20 »
Czy liczy Pan na głosy mieszkańców zadowolonych z dotychczasowych osiągnięć Królestwa?
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2023, 12:48:02 »
Czy liczy Pan na głosy mieszkańców zadowolonych z dotychczasowych osiągnięć Królestwa?
Owszem. Można być zadowolonym z dotychczasowych osiągnięć, ale uznać, że zmiany bardziej przysłużą się Turetii, niż kontynuacja dotychczasowej polityki.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Dymitr Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2023, 16:37:31 »
Czy po założeniu korony będzie pan likwidował szlachtę?
Podporucznik Hrabia Dymitr Kartoliński syn Borysa.


Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2023, 18:01:33 »
Czy po założeniu korony będzie pan likwidował szlachtę?
Jeśli chodzi o fizyczną likwidację członków stanu szlacheckiego, to oczywiście tego czynić nie będę. Jeżeli natomiast chodzi o zniesienie szlachty jako stanu, to nie można niczego zrobić w tym zakresie bez zmiany konstytucji, a do tego potrzeba większości 2/3 w Radzie Narodowej.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 789
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2023, 14:35:24 »
Czy ma Pan żal o to że Kazimierz Sakowicz poparł Ludwika Dalkowskiego a nie Pana?
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2023, 15:46:17 »
Czy ma Pan żal o to że Kazimierz Sakowicz poparł Ludwika Dalkowskiego a nie Pana?
Nie mam żalu do nikogo, kto postanowi zagłosować na innego kandydata, a samego hrabiego Dalkowskiego nie traktuję jako swojego politycznego wroga. Większa liczba kandydatów o różnorodnych programach daje wyborcom szerszy wybór. Zarówno dotąd niezdecydowani, jak i ci zamierzający przedtem głosować na kogoś innego, mają możliwość porównania programów i podjęcia na tej podstawie ostatecznej decyzji.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 789
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2023, 11:13:40 »
Dlaczego nie zgłaszał Pan chęci zmian podczas obecnej kadencji? Była możliwość dokonania wielu zmian na Zgromadzeniu Narodowym.
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2023, 16:01:07 »
Zgłaszałem swoje propozycje w Radzie Narodowej w tej i w poprzedniej kadencji, choć przyznaję, że w niektórych okresach moje zaangażowanie w Turetii było mniejsze ze względu na realny brak czasu. Natomiast jeśli chodzi o możliwość dokonania wielu zmian, to niestety jest ona wątpliwa, gdyż Rada Narodowa jest w gruncie rzeczy organem o bardzo słabej pozycji ustrojowej. Zgodnie z art. 30. Konstytucji Królestwa Turetii król ma prawo weta, które jest praktycznie niemożliwe do przełamania (potrzebne są podpisy wszystkich obywateli, co jest, mówiąc eufemistycznie, mało realne). W obecnym porządku ustrojowym samo dopuszczenie Rady Narodowej do faktycznego współudziału we władzy zależy tak naprawdę od dobrej woli monarchy. W historii Turetii była ona w szerszym wymiarze widoczna niemal tylko w okresie rządów Kazimierza Sakowicza. Nawet, gdyby takie czy inne propozycje spotkały się z poparciem większości obywateli, do ich zablokowania wystarczyłoby więc królewskie weto. Dlatego też należy zmienić konstytucję, dając Radzie Narodowej realną władzę.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Ludwik Dalkowski

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2023, 21:47:59 »
Debata ustrojowa, uporządkowanie prawa oraz polityka zagraniczna - w tych kwestiach się zgadzamy w pełni.
W przypadku industrializacji państwa jestem otwarty na debatę w tej sprawie. Chętnie pomogę przy stronie a temat przenosin na inne forum pozostawiam otwarty.
Kolonizacji osobiście nie popierałem. Nie byłbym jednak przeciwny gdyby taka była wola obywateli.

Nasze programy mają wiele wspólnego.
Ludwik Dalkowski,
Hrabia Złotogórski.

Dymitr Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2023, 11:40:14 »
Czy po założeniu korony będzie pan likwidował szlachtę?
Jeśli chodzi o fizyczną likwidację członków stanu szlacheckiego, to oczywiście tego czynić nie będę. Jeżeli natomiast chodzi o zniesienie szlachty jako stanu, to nie można niczego zrobić w tym zakresie bez zmiany konstytucji, a do tego potrzeba większości 2/3 w Radzie Narodowej.

Oczywiście mówię o likwidacji stanu szlacheckiego. Zapytam więc czy będzie pan do tego dążył?
Podporucznik Hrabia Dymitr Kartoliński syn Borysa.


Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Ogłoszenie kandydatury w elekcji
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2023, 23:51:15 »
Tak, dążę do tego od początku swojej działalności i moje poglądy się nie zmieniły. Przy czym wszelkie zmiany w zakresie podziału stanowego czy samego ustroju zależałyby od obywateli — inaczej się zresztą nie da, gdyż, jak wspomniałem, w Konstytucji zapisany jest wymóg 2/3 głosów za jej zmianą. Byłoby to elementem powszechnej debaty ustrojowej.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wilcze-zycie fenixbydgoszcz we-love-horse playlifegames brygadaszarika