Autor Wątek: Powrót Stanisława  (Przeczytany 790 razy)

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Powrót Stanisława
« dnia: Maj 08, 2022, 16:53:34 »
Turetio, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Tak wypadało rozpocząć moje, krótkie przemówienie. Oto Ja, Stanisław Kartoliński we własnej osobie. Powróciłem do Turetii za namową Jana Kartolińskiego i Kazimierza Sakowicza. Dziękuję wam obu za wysyłanie mi wiadomości prywatnych, które spamowały powiadomieniami na mojej skrzynce pocztowej. Do tych wiadomości jeszcze się odniosę.
Nie mam obowiązku ale czuję, że napisać muszę słów kilka o mojej nieobecności. Ostatnie tygodnie mojego pobytu w Turetii to kompletny zastój i marazm. Próbując utrzymać aktywność państwową, kościelną, gospodarczą i finansową kraju zorientowałem się, że wszyscy i tak mają za nic moją pracę. Do tego doszły głosy jakobym wszystko robił jedynie dla stukania postów na liczniku. Już wtedy padły słowa od kilku obywateli, które przesądziły o mojej nieobecności. Na dodatek sprawy w świecie prawdziwym również ułatwiły mi podjąć decyzję. Nie było mi żal, nie będę tego ukrywał.
Jak mogliśmy zobaczyć, wraz z moim odejściem Turetia upadła. To pokazało tylko jak duży ciężar został na mnie nałożony i ogrom obowiązków. Szczęściem Kazimierz Sakowicz postanowił wskrzesić Turetie i jeszcze raz spróbować coś zrobić. Kłaniam się nisko i gratuluję ożywienie kraju oraz wygranej elekcji.
Nowy początek Turetii to nowy porządek prawny. Przeczytałem dokładnie jakie zmiany zostały wprowadzone i jakie zmiany są w planach. Sceptycznie odnoszę się do zmian w Konstytucji i głównych ustawach. Nowe prawa nie są dostosowane do naszego kraju. Zamiast ustanawiać prawo dla Turetii, nagina się nasz kraj pod prawo. Jestem zaskoczony tym jak Król Sakowicz po założeniu korony ograbił się z praw i przywilejów. Ustawa o gospodarce to plagiat ustawy z Skarlandu gdzie dzisiaj debatuje się o wadliwości tego systemu. Król Sakowicz zrezygnował z opracowanego kiedyś rozwiązania dla niepewnego i chwiejnego projektu.
W Turetii pojawili się nowi mieszkańcy. Niektórzy tak jak Pani Zienewska zaczynają budować pozycję na oczernianiu mnie. Cała wina wylądowała na moich barkach. Stałem się kozłem ofiarnym tylko dlatego, że byłem nieobecny. Król Sakowicz jawi się jako ten który ratuje Turetie. Zapomniał JKM kto pierwszy opuścił nasz kraj.
Jak wspomniałem na wstępie, pisaliście do mnie, bym powrócił. Przeczytałem wiele dobrych słów. Niestety były też słowa niecenzuralne i pełne nieuzasadnionej agresji. Mikołaj Teodor Zienewski tak bardzo włączył się w reanimację państwa, że postanowił naubliżać mi w prywatnej korespondencji. Co miał na celu? Jaki był motyw? Nie interesuje mnie to. Dla mnie Mikołaju jesteś skończony. Nie potrafisz żyć w zgodzie w tak niewielkiej społeczności jaką jest Turetia to odejdź.
Zastanawiacie się pewnie czy wróciłem do Turetii czy tylko tak sobie piszę. Wróciłem! Nadal jestem hrabią Sołucka i nadal mam pewne zobowiązania. Nie mam określonych planów na przyszłość. Wszystko wyklaruje się w przyszłości.

/-/ Stanisław Kartoliński.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: Powrót Stanisława
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2022, 17:59:12 »
Witam Pana serdecznie. Zmiany w konstytucji były koniecznie potrzebne, Królestwo Turetii miało istnieć jako monarchia konstytucyjna. (co gwarantowała Konstytucja sporządzana przez panów) Był to jedynie zwykły zapis bez pokrycia, niby istniał jakiś tam podział, ale to nie było to co realnie gwarantować ma taki ustrój. Nazwanie tego "ograbieniem z praw" nie jest prawdą. Ustawa o gospodarce jak już wcześniej pisałam jest uniwersalnym projektem. W Skarlandzie nie działa, bo od dawna państwo przeżywa kryzys po ujawnieniu siatki klonerskiej. Tym właśnie spowodowana jest jego "wadliwość". Bardzo przepraszam, jeżeli poczuł się Pan urażony wiadomościami, które pisałam, ale to były tylko moje poglądy. Za mojego v- ojca również przepraszam. Nie wiedziałam o tym, że jest zdolny do takiego postępowania. Tu od razu wspomnę, że prosić go będę by przeprosił za słowa, które zostały skierowane w Pana stronę. Jednak widzę, że wobec mojej osoby zawiązuje się opozycja, która będzie krytykować wszystko co będę czynić. Jaki jest tego cel? Nie mam zamiaru iść po trupach tylko po to, żeby coś osiągnąć. Nie buduję swojej pozycji na pańskiej nieobecności. Zrezygnuję ze stanowiska, jeżeli Panu uwłacza, że to ja teraz pełnię Pana obowiązki. Również i bez tego mogę walczyć o to by w jakiś sposób ratować ten kraj od upadku.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Powrót Stanisława
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2022, 18:31:24 »
Wiele niepotrzebnych słów tutaj dzisiaj padło. Jestem przekonany, że nie tak miał wyglądać Twój powrót Stanisławie. Jestem przekonany, że i Ty Stanisławie i Hrabina Zienewska jesteście bardzo potrzebni Turetii. Możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach ale jesteśmy tutaj dla Turetii i nie będę tolerował wrogości wobec siebie.
Czy potrzebujecie mediacji w tej sprawie? Jeśli nie to proszę o zakończenie tego tematu.
Kazimierz Sakowicz.

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: Powrót Stanisława
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2022, 18:45:33 »
Niestety to Pan Stanisław rzuca na mnie kalumnie. Przeprosiłam za siebie i swego v- ojca. Nie jestem osobą problemową, ale nie mam zamiaru tolerować takich zachowań. Jeżeli Hrabia Karoliński ma problemy względem mojej osoby, niech napisze mi w wiadomości prywatnej, zamiast rozkręcać awantury na forum.

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: Powrót Stanisława
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2022, 19:49:17 »
Rozkręcanie awantury? Codzienne oczernianie mojego imienia nie jest niczym złym według was ale mój jeden post tak bardzo boli?
Nie zamierzam dalej w to brnąć. Nie oczekuje od nikogo przeprosin, ani tym bardziej przepraszania za kogoś innego. Potrzebowałem napisać swój punkt widzenia w kontrze do wszystkich oskarżeń.
Nie mam do Pani urazy. Ja tylko się bronie.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Odp: Powrót Stanisława
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2022, 20:54:09 »
Jako senior rodu Kartolińskich oraz administrator czuję się zobowiązany do zamknięcia tej dyskusji.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
reallife zastepczeforumcc forumhumorystyczne dawid120 fenixbydgoszcz