Autor Wątek: Día de los Muertos  (Przeczytany 39 razy)

Karsten Cayetana

 • Elekcja 1925
 • Aktywny użytkownik
 • ******
 • Wiadomości: 239
  • Zobacz profil
Día de los Muertos
« dnia: Październik 31, 2023, 15:21:09 »
Cytuj
Święto Zmarłych, znane również jako Día de los Muertos, to jedno z najważniejszych i najbardziej barwnych świąt w Podestelii. Obchodzone jest 1 i 2 listopada, i ma na celu upamiętnienie i czczenie zmarłych bliskich. Tradycje związane z tym świętem mają głębokie korzenie w kulturze turetycko-skarlandzkiej i łączą w sobie elementy katolickie i pogańskie wierzenia.

Oto kilka tradycji, które są częścią obchodów Día de los Muertos:

Ołtarze dla zmarłych: W domach i na cmentarzach mieszkańcy budują specjalne ołtarze dla swoich zmarłych bliskich. Ołtarze te są ozdobione zdjęciami zmarłych, kwiatami, światłem, jedzeniem i napojami, które zmarły lubił w życiu. Wierzy się, że te przedmioty przyciągają duchy zmarłych, by mogły cieszyć się smakami i zapachami ulubionych potraw.
Kwiaty: Kwiaty, zwłaszcza pomarańczowe kwiaty z nagietka, zwane cynie, odgrywają ważną rolę w święcie Zmarłych. Ludzie wierzą, że ich jaskrawe kolory i zapach przyciągają duchy zmarłych do świata żywych. Często kwiaty są umieszczane zarówno na ołtarzach, jak i na grobach na cmentarzach.
Kandyzowane czaszki i kości: Kandyzowane cukrem czaszki (calaveras) i kości (calacas) są popularnymi słodyczami, które są spożywane podczas święta Zmarłych. Wierzy się, że jedzenie tych słodyczy przynosi szczęście i przypomina o nietrwałości życia.
Papierowe ozdoby: Papierowe dekoracje, takie jak kolorowe wycinanki w kształcie czaszek i szkieletów, nazywane "papierowymi ofiarami" (papel picado), są popularne podczas obchodów Día de los Muertos. Są one zawieszane na ołtarzach, ulicach i w domach, aby stworzyć radosną i kolorową atmosferę.
Przechadzki po cmentarzach: W dniu Zmarłych rodziny udają się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Cmentarze są wtedy ozdobione kwiatami, świecami i innymi ozdobami. Rodziny spędzają czas na modlitwie, rozmowach i dzieleniu się posiłkami na grobach swoich zmarłych.
Księga pamięci: W niektórych podestelijskich miastach istnieje tradycja prowadzenia Księgi Pamięci, w której ludzie wpisują nazwiska swoich zmarłych bliskich. Księga ta jest później odczytywana na specjalnej ceremonii, aby uczcić pamięć o tych, którzy odeszli.

Święto Zmarłych w Podestelii jest nie tylko okazją do czczenia zmarłych, ale także do celebracji życia. To wyjątkowe święto, które łączy smutek z radością i daje ludziom możliwość uczczenia swoich przodków i przekazania tradycji kolejnym pokoleniom.
Porucznik Hrabia Karsten Cayetana.

Karsten Cayetana

 • Elekcja 1925
 • Aktywny użytkownik
 • ******
 • Wiadomości: 239
  • Zobacz profil
Odp: Día de los Muertos
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2023, 15:23:43 »
Porucznik Hrabia Karsten Cayetana.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
etforum kupony com rps yourname