Autor Wątek: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.  (Przeczytany 530 razy)

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« dnia: Marzec 28, 2023, 06:43:57 »
Szanowni mieszkańcy Królestwa Turetii,

Dziś mija druga rocznica powstania naszej wspaniałej mikronacji, Królestwa Turetii. Jestem zaszczycony, że mogę stanąć przed Wami dzisiaj i przemawiać z okazji tego wspaniałego jubileuszu.

Przez te dwa lata zbudowaliśmy coś wyjątkowego. Stworzyliśmy społeczność, która jest mocna, jednolita i pełna energii. Razem przeszliśmy wiele trudności i wyzwań, ale zawsze byliśmy w stanie się przystosować i działać wspólnie. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu i lojalności udało nam się osiągnąć to, co mamy dzisiaj.

Jestem dumny, że jestem częścią tej społeczności i że mogę pracować z tak utalentowanymi i zaangażowanymi ludźmi. To nasza wspólna praca, inicjatywy i pomysły doprowadziły do tego, że Królestwo Turetii stało się miejscem, w którym chętnie przebywamy i budujemy swoje życie.

Chciałbym podziękować każdemu z Was za wkład w budowanie naszej ojczyzny i za to, że tworzycie historię. Bez Was nie byłoby Królestwa Turetii. Dziękuję za zaangażowanie, za wiarę w naszą mikronację i za chęć działania na rzecz naszego wspólnego celu.

W imieniu Dworu Królewskiego oraz swoim pragnę złożyć najlepsze życzenia z okazji drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii. Życzę nam wszystkim dalszej pomyślnej pracy, wspaniałych osiągnięć i niezapomnianych chwil spędzonych razem. Razem możemy osiągnąć wszystko!

Niech nasza mikronacja będzie miejscem, w którym każdy czuje się dobrze, a nasze osiągnięcia będą inspirować innych. Cieszmy się razem z tej okazji i niech nasza wspólna droga będzie dalej owocna i szczęśliwa.

Wszystkiego najlepszego, Jego Królewska Mość Jan Kartoliński.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Karsten Cayetana

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 252
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2023, 08:40:42 »
Cytuj

W imieniu swoim oraz całego hrabstwa Podestellijskiego składam honory dla Jego Królewskiej Mości oraz życzę wszelkiej pomyślności dla obywateli Turetii.

/-/ Karsten Cayetana.
Porucznik Hrabia Karsten Cayetana.





Dymitr Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2023, 13:10:05 »
Gratulację wytrwałości i życzę wszystkim mieszkańcom byśmy w niezmiennym a wręcz większym gronie spotkali się przy kolejnej rocznicy.
Podporucznik Hrabia Dymitr Kartoliński syn Borysa.


Władysław Zarzecki

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 353
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2023, 14:21:07 »
W imieniu swoim i Trybunału Królewskiego również gratuluję współobywatelom dorobku i wytrwałości oraz życzę wszystkim dalszego trwania Turetii oraz jej rozwoju, aktywności i wzrastającej liczby obywateli.
/—/ Władysław Zarzecki
Prezes Trybunału Królewskiego, zarządca Wydziału Komunikacji, kierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii, właściciel Pracowni Graficzno-Kartograficznej W. Zarzecki i S-ka

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2023, 15:32:54 »
Cytuj
Msza Święta odprawiana na placu głównym w Turetogrodzie w intencji Ojczyzny, Turetii.

Kolor szat: fioletowy

Rok A, I

V Tydzień Wielkiego Postu

Pierwsze czytanie (Lb 21, 4-9)
Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi: „Czemu wyprowadziliście nas z Egiptu, byśmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzył się nam już ten pokarm mizerny”.

Zesłał przeto Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi tak, że wielka liczba Izraelitów zmarła. Przybyli więc ludzie do Mojżesza, mówiąc: „Zgrzeszyliśmy szemrząc przeciw Panu i przeciwko tobie. Wstaw się za nami do Pana, aby oddalił od nas węże”. I wstawił się Mojżesz za ludem.

Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: „Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu”. Sporządził więc Mojżesz węża miedzianego i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, zostawał przy życiu.

Psalm (Ps 102, 2-3. 16-18. 19-21)
Panie, wysłuchaj modlitwę moją,
a wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie.
Nie ukrywaj przede mną swojego oblicza
w dniu mego utrapienia.
Nakłoń ku mnie Twego ucha,
w dniu, w którym Cię wzywam, szybko mnie wysłuchaj!

Wysłuchaj, Panie, mojego wołania

Poganie będą się bali imienia Pana,
a Twej chwały wszyscy królowie ziemi,
bo Pan odbuduje Syjon
i ukaże się w swym majestacie,
przychyli się ku modlitwie opuszczonych
i nie odrzuci ich modłów.

Wysłuchaj, Panie, mojego wołania

Należy to spisać dla przyszłych pokoleń,
lud, który się narodzi, niech wychwala Pana.
Bo spojrzał Pan z wysokości swego przybytku,
popatrzył z nieba na ziemię,
aby usłyszeć jęki uwięzionych,
aby skazanych na śmierć uwolnić.

Wysłuchaj, Panie, mojego wołania

Aklamacja
Ziarnem jest słowo Boże, siewcą zaś Chrystus;
każdy, kto Go znajdzie, będzie trwał na wieki.

Chwała Tobie, Słowo Boże

Ewangelia (J 8, 21-30)
Jezus powiedział do faryzeuszów: „Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie”.

Rzekli więc do Niego Żydzi: „Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?”

A On rzekł do nich: „Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich”.

Powiedzieli do Niego: „Kimże Ty jesteś?”

Odpowiedział im Jezus: „Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał, jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego”. A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu.

Rzekł więc do nich Jezus: „Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba”.

Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2023, 15:34:24 »
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 789
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2023, 20:42:31 »
Brawo Turetia! Brawo JKM!
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Odp: Obchody drugiej rocznicy powstania Królestwa Turetii.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2023, 06:46:56 »
Dziękuję wszystkim za udział w obchodach.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
brygadaszarika reallife zastepczeforumcc wilcze-zycie real