Autor Wątek: Forum  (Przeczytany 1374 razy)

Wrzesień 25, 2022, 20:14:56
Przeczytany 1374 razy

Anszlus

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 13
    • Zobacz profil
Witajcie,
Dopiero zaczynam moją przygodę z Turetia, jednak mam propozycję, która może okaże się interesującą dla was.

Posiadam domenę vnacja.pl, na której coś grzebie sobie nad "gierka" osada.vnacja.pl, może ktoś kiedyś słyszał. (Co prawda długi nic nie robiłem przy niej, realioza przewlekła).

Mógłbym udostępnić miejsce na serwerze pod forum i stronę Królestwa, pod adresem np: turetia.vnacja.pl.
Można by było tam postawić forum oparte na phpBB,  z dostępem do bazy danych, która będzie można łatwo przenieść, jeśli kiedyś byście chcieli zrezygnować. Wiem, że na darmowe fora, nie ma dostępu do bazy, więc przeniesienie aktualnych postów byłoby robota żmudną, jednak nie niewykonalna.
Możliwa by była dokładniejszą integracja z ISM Leocji, oraz możliwość tworzenia własnych stron w oparciu o PHP.

Co o tym myślicie?

Wrzesień 26, 2022, 06:46:05
Odpowiedź #1

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 1836
    • Zobacz profil
Przenosiny na płatne strony przerabialiśmy już chyba trzy razy. Zawsze dochodzimy do wniosku że lepiej pozostać na darmowe fora.pl
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Wrzesień 26, 2022, 09:12:13
Odpowiedź #2

Anszlus

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 13
    • Zobacz profil
Jeśli można wiedzieć, czym darmowe fora są lepsze od normalnego hostingu?
Co jest takiego złego w płatnych stronach?

Wrzesień 26, 2022, 09:41:12
Odpowiedź #3

Henryk Adam Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik

  • Offline
  • ******

  • 269
    • Zobacz profil
Nie mamy zaufania do płatnych stron... Chyba tylko tyle.
Komandor Marynarki Książe Henryk Adam Kartoliński
Sekretarz Obrony Narodowej
Hrabia Białoturetycki


Wrzesień 26, 2022, 13:08:46
Odpowiedź #4

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 789
    • Zobacz profil
Oczywisty jest brak zaufania. Nie możemy oddać całego dobytku narodowego dla osoby, która jest na forum od kilku dni.
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Wrzesień 26, 2022, 14:13:17
Odpowiedź #5

Anszlus

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 13
    • Zobacz profil
Czyli to nie kwestia płatnych stron, tylko do mnie. :p

Jednak nie rozumiem określenia oddania? Przeciez aktualnie całe forum należy do darmowe fora, a nie do was? Czy ktoś z was ma dostęp do bazy danych?

Wrzesień 26, 2022, 16:03:12
Odpowiedź #6

Joahim von Ribertrop

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 30
    • Zobacz profil
Dun dun dun, z tej strony ten cham co go nie proszą a i tak wszędzie wpadnie.

Przenosiny na płatne strony przerabialiśmy już chyba trzy razy. Zawsze dochodzimy do wniosku że lepiej pozostać na darmowe fora.pl

Pierwszy raz w życiu widzę coś takiego! Mikronacja która twierdzi że darmowefora lepsze niż płatne?! Tego jeszcze nie grali...

Nie mamy zaufania do płatnych stron... Chyba tylko tyle.

A czemu, z ciekawości spytam? W zasadzie płatne się nie różni zbytnio od darmowych, a nawet daje więcej możliwości.

Z płatnym tak naprawdę jedyny problem jest taki, że raz do roku trzeba pamiętać by zapłacić, bo jak nie... No wtedy może być problem.

Przeciez aktualnie całe forum należy do darmowe fora, a nie do was? Czy ktoś z was ma dostęp do bazy danych?

Owszem, jest darmowychfor, było darmowychfor i będzie darmowychfor. Nikt do bazy dostępu nie ma i mieć nie będzie, a darmowefora nigdy jej nie wydadzą:

Cytat: Art.6 ust. 1 Regulaminu darmowefora
Administrator Serwisu jest wyłącznym właścicielem baz danych i tym samym nie udostępnia kopii bazy danych w żadnej postaci.

Wrzesień 26, 2022, 17:45:23
Odpowiedź #7

Anszlus

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 13
    • Zobacz profil
To była tylko propozycja, nikt nie nalega, stronę i tak opłacam, więc pomyślałem, że może się to miejsce wykorzysta.

Wrzesień 26, 2022, 18:04:46
Odpowiedź #8

Ludwik Dalkowski

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 526
    • Zobacz profil
Dołączę się do dyskusji, która wraca do Turetii jak bumerang. Nie jestem przeciwnikiem przenoszenia się na płatny hosting, nie jestem też przeciwnikiem pozostania na darmowych forach. Z dobrze mi znanych źródeł wiem, że pomysł założenia hostingu z domeną istniał na długo przed ukształtowaniem się Turetii, wtedy gdy dopiero padł pomysł utworzenia mikronacji. W przeszłości osobiście zdażyło mi się być świadkiem utraty dorobku państwowego z powodów takich jak nieopłacenie serwera czy brak aktywności jedynego administratora (to przykłady dwóch różnych państw).
Z kwestii technicznych aktualny układ jest bardzo korzystny. Dostęp do paneli administratora ma Jan Kartoliński, Kazimierz Sakowicz i ja. Pomimo wielu różnic mam pełne zaufanie do pozostałych administratorów i wiem, że nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o bezpieczeństwo Turetii. Nie mamy dostępu do bazy danych. Ta jest w rękach firmy zarządzającej serwisem darmowefora.pl. Jest to pewne nie udogodnienie ponieważ nie możemy przenieść się na inny serwis. Możemy jednak zawsze rozpocząć budowę nowego forum a to pozostanie jako muzeum. Z aktualnie dostępnych darmowych rozwiązań, darmowe fora razem z fora.pl uznaje za najbardziej stabilne.
Padła też teza, na temat „oddania" Królestwa w „obce ręce". Zgadzam się z tą opinią. To nie pierwszy raz gdy ktoś nowy w Turetii chcę finansować nam miejsce w sieci. Dla bezpieczeństwa technicznego kraju proponował bym przeniesienie (o ile będzie taka wola obywateli lub konieczność) na hosting do którego dostęp będzie miała Rada Administratorów.
Zmiana silnika forum to kwestia gustu. SMF nie jest gorszy do phpBB czy MyBB. Brak pełnych statystyk (brak rozliczeń na poszczególnych użytkowników forum) w ISM nie jest dla mnie powodem, dla którego mielibyśmy żegnać się z obecnym forum.
Ludwik Dalkowski,
Hrabia Złotogórski.

Wrzesień 26, 2022, 19:06:50
Odpowiedź #9

Anszlus

  • Nowy użytkownik

  • Offline
  • *

  • 13
    • Zobacz profil
Dla bezpieczeństwa technicznego kraju proponował bym przeniesienie (o ile będzie taka wola obywateli lub konieczność) na hosting do którego dostęp będzie miała Rada Administratorów.

Myślę, że dostęp do FTP i Bazy Danych jest opcją bezpieczną. Zawsze można pobrać sobie kopię zapasową na dysk (każdy z administratorów) i w razie chęci zmiany wczytać na nowej stronie bez większego problemu.

Wrzesień 26, 2022, 20:07:08
Odpowiedź #10

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 3622
  • Tekst osobisty
    Hrabia Sołucka
    • Zobacz profil
Dlaczego zmiany forum najbardziej pragną goście zagraniczni?
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Wrzesień 26, 2022, 22:20:50
Odpowiedź #11

Henryk Adam Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik

  • Offline
  • ******

  • 269
    • Zobacz profil
Dlaczego zmiany forum najbardziej pragną goście zagraniczni?

Dobre i trafne pytanie!
Komandor Marynarki Książe Henryk Adam Kartoliński
Sekretarz Obrony Narodowej
Hrabia Białoturetycki


Wrzesień 27, 2022, 06:54:17
Odpowiedź #12

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 1836
    • Zobacz profil
Temat przenosin na inne forum jest jak najbardziej otwarty. Za swojej kadencji chciałbym zbudować nową stronę internetową. Hosting oraz domena to nie problem. Pragnę tylko zauważyć że większość mieszkańców nie chce przenoszenia się.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Wrzesień 27, 2022, 09:13:42
Odpowiedź #13

Henryk Adam Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik

  • Offline
  • ******

  • 269
    • Zobacz profil
Zaproponuję głosowanie wszystkich obywateli w sprawie nowego forum. Będziemy mieli podstawy pod ewentualną dyskusję czy w ogóle warto zajmować się tym tematem.
Komandor Marynarki Książe Henryk Adam Kartoliński
Sekretarz Obrony Narodowej
Hrabia Białoturetycki


Wrzesień 27, 2022, 15:33:58
Odpowiedź #14

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 789
    • Zobacz profil
Mi nie przeszkadzają darmowe fora. :)
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
brygadaszarika wilcze-zycie zastepczeforumcc real playlifegames