Królestwo Turetii

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

kwiecień 2024 - 1932 rok.
To archiwalna strona Królestwa Turetii.


Autor Wątek: Echo Turetii 2 - wywiad z Sekretarzem Stanu hrabią Ludwikiem Dalkowskim.  (Przeczytany 574 razy)

Anna Maria Terpiłowska

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil



Cytuj
Dzień dobry hrabio Dalkowski, bardzo cieszę się, że zgodził się Pan na wywiad. Rozpocznę rozmowę od pytania o Pana pochodzenie. Nie jest Pan nowy w mikroświecie. Jakie ma Pan doświadczenie i gdzie wcześniej można było Pana spotkać?

Dzień dobry, to ja dziękuję za zaproszenie mnie. Nigdy nie ukrywałem, że w kilku wirtualnych państwach miałem przyjemność już mieszkać. Zanim zostałem zaproszony do Turetii byłem już na wirtualnej emeryturze. Kiedyś występowałem pod innymi personaliami więc postać, którą tworzę jest całkowicie nowa. O przeszłości jeszcze nie chce rozmawiać. Przyjdzie taki czas, że się ujawnię (tym, którzy nie wiedzą). Nigdy wcześniej nie było mnie na Vaarlandzie, tyle zdradzę ze swojego sekretu. Dzisiaj skupiam się na tym co jest tu i teraz oraz na przyszłości Turetii.

Jest Pan jedyną osobą, która była członkiem dworu Jana Kartolińskiego i Kazimierza Sakowicza. Czy może pan porównać te dwie kadencję?

Oczywiście, że nie (śmiech). Król Jan Kartoliński rządził krajem od momentu powstania równy rok realny (12 lat wirtualnych). Król Kazimierz Sakowicz dopiero zaczyna.
Osobiście odbieram nominacje jako wielką zasługę i cieszę się, że mogę służyć Turetii.

Nominacje otrzymał Pan na stanowisko Sekretarza Stanu. Jest Pan odpowiedzialny za sprawy zagraniczne. Proszę powiedzieć co już udało się zrobić i na co możemy liczyć w przyszłości.


Aktualnie jestem po dwóch wizytach w państwach, z którymi mieliśmy już podpisane traktaty o wzajemnym uznaniu. Mówię tutaj o Królestwie Santery i Cesarstwie Niemieckim. Kanclerz Dworu Elżbieta Zienewska odbyła wizytę do Winkulii gdzie również został podpisany traktat.
Zależy nam na nawiązaniu przyjaznych kontaktów z najbliższymi sąsiadami czyli Rzeczpospolita Obojga Narodów i Królestwo Skarlandu. Oczywiście będziemy również zabiegać o podpisanie traktatu w Bizancjum.

Organizował Pan ostatnio zawody wędkarskie. Myślę że wszystkich nas ciekawi czy takie wydarzenie będzie powtórzone w przyszłości.


Zawody były organizowane w ogromnym pośpiechu. Bardzo chciałem pokazać jak to wszystko może wyglądać. Zawodnicy biorący udział zareagowali pozytywnie więc po wprowadzeniu kilku zmian będziemy organizować zawody. Do tego potrzebne jest też wsparcie samorządów czyli hrabstw. Z tego miejsca gorąco zachęcam wszystkich do wsparcia inicjatywy i organizacji.

Dziękuję Panu serdecznie za rozmowę.

Ja również dziękuję i życzę wielu sukcesów dla całej redakcji.
Zapisane
Baronessa Anna Maria Terpiłowska.
Sędzina Trybunału Królewskiego.
Redaktor naczelna Echo Turetii.

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil

Kolejny udany wywiad! Można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Mam nadzieję, że kolejny pojawi się jak najszybciej.
Zapisane

Maurycy Folkwarewicz

  • Elekcja 1931
  • Aktywny użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil

Świetny wywiad!
Zapisane
Baron Maurycy Folkwarewicz
Wicekierownik Organizacji Synarchistycznej Turetii,

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil

Drugi numer oczywiście również na poziomie.
Zapisane
Kazimierz Sakowicz.

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
  • Hrabia Sołucka
    • Zobacz profil

Wywiad ok. Hrabia Dalkowski, opanowany profesjonalista.
Zapisane
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Zmarły
    • Zobacz profil

Świetny wywiad.
Zapisane
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)

Anna Maria Terpiłowska

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil

Dziękuję wszystkim za kolejną porcję komplementów dla gazety.
Zapisane
Baronessa Anna Maria Terpiłowska.
Sędzina Trybunału Królewskiego.
Redaktor naczelna Echo Turetii.
 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
forumhumorystyczne reallife real fenixbydgoszcz brygadaszarika