Autor Wątek: V Zgromadzenie Rady Narodowej  (Przeczytany 7943 razy)

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 05, 2022, 19:13:44 »
Obecnie karierę robi szlachta. Żeby zarządzać trzeba mieć tytuł, żeby pracować trzeba mieć tytuł albo koneksje z Królem. Każdy obywatel nie związany z władzą ma klepać biedę i najlepiej nic robić tylko głosować.

By otrzymać tytuł wystarczy być aktywnym. Obecny Dwór Królewski opiera się na osobach, które najbardziej przyczyniały się do odbudowy państwa. Taki padł wybór, nikt na siłę się nie pchał do przysłowiowego koryta. Król sam zaproponował nam stanowiska. Nikt nie baczył tu na żadne bliskie znajomości i pokrewieństwa, których nie było.

Ja nie miałam dosłownie nic (jak każdy) gdy tu przybyłam. Później uzyskałam nazwisko dzięki adopcji przez obecnego hetmana. Byłam aktywna i zawędrowałam na szczyt. Niespodziewanie otrzymałam tytuł i propozycję pracy na dworze. To moja aktywność sprawiła, że jestem tu, gdzie jestem. Każdy mógł i może znaleźć się na moim miejscu.
Nikt nie klepie biedy. Dostajecie pieniądze i możecie je inwestować jak chcecie i zyski przychodzą z czasem.

Jest Szanowny Sędzią Trybunału, sędziowie nie mogą pełnić innego stanowiska, tak mówi nasze prawo. (Chyba, że otrzyma na to zgodę) Może jakieś pomoce socjalne od państwa powinny się pojawić dla potrzebujących? Jestem otwarta na propozycje w tej sprawie. Nie zamierzam ukrywać, że będę ubiegać się o koronę przy następnej elekcji. Mogę zapewnić (o ile wygram), że następny dwór nie będzie się opierał na osobach, które kiedyś coś znaczyły, a na tych co są nowe. Na szczycie potrzebne są osoby świeże, aktywne i kompetentne, a nie takie, co biorą pensję, a mało co robią. Proszę nie odbierać tego jako obietnice, tylko jako realne zapewnienia.

Henryk Adam Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 05, 2022, 21:26:36 »
Nie zamierzam ukrywać, że będę ubiegać się o koronę przy następnej elekcji.

Poważna deklaracja.

Cytuj
Mogę zapewnić (o ile wygram), że następny dwór nie będzie się opierał na osobach, które kiedyś coś znaczyły, a na tych co są nowe. Na szczycie potrzebne są osoby świeże, aktywne i kompetentne, a nie takie, co biorą pensję, a mało co robią. Proszę nie odbierać tego jako obietnice, tylko jako realne zapewnienia.

Hrabina uderza w swoich współpracowników?
Komandor Marynarki Książe Henryk Adam Kartoliński
Sekretarz Obrony Narodowej
Hrabia Białoturetycki


Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 05, 2022, 21:47:57 »
Cytat: Henryk Adam Gadomski
Poważna deklaracja.

Jest to poważna deklaracja, mimo to myślę, że dla większości było to oczywiste. Nie do końca wiedziałam, czy startować w elekcji, ale teraz jestem pewna, że wystartuję w zbliżających się wyborach.

Cytuj
Hrabina uderza w swoich współpracowników?

Wiem, że nie wszyscy mają tak dużo czasu, żeby działać na powierzonych im stanowiskach. Zauważyłam, że bardzo poważnie biorę swoje działanie w Turetii. Odpowiadam za wiele spraw - za swoje, oraz za te, które nie należą do moich obowiązków. Mimo obowiązków kanclerza trochę też angażuję się w sprawy wojska. Zaznaczę, że moje słowa nie są krytyką, a przestrogą, by wybierać osoby nie ze względu na staż, a przez wzgląd na aktywność i umiejętności.

Julia Edyta Wolińska-Kartolińska

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 789
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 05, 2022, 23:45:15 »
Ja to odbieram jako zarzuty do Hrabiego Dalkowskiego, ojca Hrabiny Hrabiego Zienewskiego i samego Króla.
Cieszy zapowiedź aktywnego panowania. ::)
Hrabina Julia Edyta Wolińska-Kartolińska.
 


TRT1 Turetyckie Radio Telegram 1.

Henryk Adam Kartoliński

  • Elekcja 1931
  • Zaawansowany użytkownik
  • ******
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 06, 2022, 10:08:48 »
Cytat: Henryk Adam Gadomski
Poważna deklaracja.

Jest to poważna deklaracja, mimo to myślę, że dla większości było to oczywiste. Nie do końca wiedziałam, czy startować w elekcji, ale teraz jestem pewna, że wystartuję w zbliżających się wyborach.

Cytuj
Hrabina uderza w swoich współpracowników?

Wiem, że nie wszyscy mają tak dużo czasu, żeby działać na powierzonych im stanowiskach. Zauważyłam, że bardzo poważnie biorę swoje działanie w Turetii. Odpowiadam za wiele spraw - za swoje, oraz za te, które nie należą do moich obowiązków. Mimo obowiązków kanclerza trochę też angażuję się w sprawy wojska. Zaznaczę, że moje słowa nie są krytyką, a przestrogą, by wybierać osoby nie ze względu na staż, a przez wzgląd na aktywność i umiejętności.


Jak ocenia hrabina skład dworu królewskiego?
Komandor Marynarki Książe Henryk Adam Kartoliński
Sekretarz Obrony Narodowej
Hrabia Białoturetycki


Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 06, 2022, 10:56:49 »
Cytat: Henryk Adam Gadomski
Jak ocenia hrabina skład dworu królewskiego?

Widzę, że jest Pan ciekawy bardzo. Skoro już pytanie padło, to odpowiem.

Na początku uważałam, że dwór był trafnie skompletowany. Gdy zaczął się okres wzmożonej aktywności byłam szczęśliwa, że królowi udało się trafić z wyborem. Wszyscy aktywnie działali, nawiązaliśmy relacje z nowymi państwami, sytuacja się stabilizowała. Potem nadszedł właśnie obecny nam czas bardzo niskiej aktywności. Członkowie dworu przestali być aktywni, co za tym idzie nie wykonywali swoich obowiązków. Ja zaczęłam częściowo ingerować w kompetencje hetmana, ale było mi to potrzebne ze względu na sprawy skarbca.

Nie chcę wychodzić teraz na osobę, dla której przede wszystkim najważniejsza jest aktywność. Myślałam, że rozłożenie władzy na różnych ludzi spowoduje większą aktywność. Jak widać okazało się to słabym pomysłem. Teraz zastanawiam się czy nie lepiej było by skupić władzę w ręku jednej osoby. Ma to swoje plusy i minusy. Demokracja natomiast mogłaby pomóc w zwiększeniu aktywności, tyle tylko, że zaraz wybuchły by kłótnie o to, że Turetia była tworzona na innych prawach. W ten sposób mam totalny mętlik w głowie.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: V Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 06, 2022, 11:58:36 »
Zamykam V Zgromadzenie Rady Narodowej.
Kazimierz Sakowicz.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
we-love-horse wilcze-zycie playlifegames zastepczeforumcc real