Autor Wątek: Temat do ogólnej dyskusji  (Przeczytany 4317 razy)

Kwiecień 16, 2022, 22:20:32
Przeczytany 4317 razy

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Tutaj zakładam wątek do ogólnych rozmów. Lepiej będzie niż pisać tu niż zaczynać nowe dyskusje w innych wątkach. A propos mogę dowiedzieć się jaka została ustawiona maksymalna wielkość awatara?

Kwiecień 16, 2022, 22:31:50
Odpowiedź #1

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 1344
    • Zobacz profil
160x160 - sprawdzałem różne warianty i ten wydaje się być najlepszy do obecnego szablonu.
Kazimierz Sakowicz.

Kwiecień 16, 2022, 22:45:34
Odpowiedź #2

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Najprawdopodobniej po świętach postaram się przedstawić swoją wizję na ustawę o gospodarce i wstępny zarys zmian w konstytucji.

Kwiecień 17, 2022, 09:06:53
Odpowiedź #3

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 1344
    • Zobacz profil
To dobra wiadomość. Przyda się wprowadzenie poprawek do konstytucji. A co do gospodarki to nie wiem czy sama ustawa wystarczy. Cały czas zastanawiam się co zrobić z działającymi już firmami, z bankiem i pieniędzmi na kontach.
Kazimierz Sakowicz.

Kwiecień 17, 2022, 10:05:51
Odpowiedź #4

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Myślę, że możemy wzorować się na jednej uniwersalnej ustawie, która jest taka sama w wielu państwach. Tam wszystko będzie i można też coś od siebie dodać.

Kwiecień 17, 2022, 10:46:04
Odpowiedź #5

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Już nawet mam ją, jest przerobiona na potrzeby Królestwa Turetii. Przedstawię ją na najbliższym zgromadzeniu Rady Narodowej.

Co do istniejących już przedsiębiorstw trzeba będzie się dostosować do zasad w ustawie, bo inaczej one nie będą mogły działać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2022, 10:47:38 wysłana przez Elżbieta Zienewska »

Kwiecień 17, 2022, 12:13:59
Odpowiedź #6

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 1344
    • Zobacz profil
Czekam więc z niecierpliwością :)
Kazimierz Sakowicz.

Kwiecień 17, 2022, 13:05:22
Odpowiedź #7

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 784
  • Tekst osobisty
    Zmarły
    • Zobacz profil
A co z pieniędzmi naszymi i co z wojskiem?
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Kwiecień 17, 2022, 14:37:57
Odpowiedź #8

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Wojsko państwowe zostanie przebudowane. Zostanie opisana każda dywizja. Trzeba przeprowadzić reformę stopni wojskowych. Z czasem popracuję nad stopniami i tym jak można awansować.

Majątki, które zostały zgromadzone przez obywateli nie zostaną tknięte. O ile obywatel posiada jakieś przedsiębiorstwa będzie musiał zapłacić za lokację w budynku i zatrudnienie pracowników (którzy będą generować dochód), nie trzeba się bać, że stracie jakieś pieniądze. Wszystko będzie objaśnione w ustawie o funkcjonowaniu gospodarki.

Skarbem państwa zajmie się jedna kompetentna osoba, która będzie prowadzić przychody i rozchody. Na jego konto będą wpływać pieniądze z podatków i zyski z państwowych działalności, a pieniądze państwowe będą wydawane na wojsko i na inwestycje państwowe.

Rada Narodowa powinna zostać organem ustawodawczym, w jej posiedzeniach udział brać będą wszyscy obywatele. Radzie przewodniczyć będzie król. Powinien zostać powołany kompetenty Marszałek Dworu, który będzie zajmował się finansami i polityką wewnętrzną. Król będzie mógł powoływać ambasadorów i dyplomatów. Będzie mógł powołać hetmana, który będzie zajmował się wojskiem.

Kwiecień 17, 2022, 14:49:37
Odpowiedź #9

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 1344
    • Zobacz profil
Już dawno postulowałem za wprowadzeniem podatków.
Kazimierz Sakowicz.

Kwiecień 18, 2022, 09:06:58
Odpowiedź #10

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 1836
    • Zobacz profil

Rada Narodowa powinna zostać organem ustawodawczym, w jej posiedzeniach udział brać będą wszyscy obywatele. Radzie przewodniczyć będzie król. Powinien zostać powołany kompetenty Marszałek Dworu, który będzie zajmował się finansami i polityką wewnętrzną. Król będzie mógł powoływać ambasadorów i dyplomatów. Będzie mógł powołać hetmana, który będzie zajmował się wojskiem.

Powierzenie Radzie Narodowej mocy ustawodawczej jest całkowicie odwrotne do założeń tworzenia Turetii. Od początku mówiliśmy o absolutnej władzy Króla, którego ograniczy jedynie kadencyjność i elekcja.

Marszałek dworu - na moim dworze takie obowiązki pełnił Kanclerz.
Hetman - ja powołałem Wojewodę.
Finansami zaś zajmował się Podskarbi. Funkcje tą pełnił mój brat Stanisław poświęcając wiele czasu na organizację przelewów w banku. Nie wiem czy ktoś się podejmie takiej żmudnej i czasochłonnej pracy.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Kwiecień 18, 2022, 09:44:57
Odpowiedź #11

Elżbieta Zienewska

  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 616
    • Zobacz profil
Król chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze. Wasza Wysokość ciągle pisze o absolutnej władzy króla czemu zaprzecza konstytucja. Król wbił sobie, że będzie władcą absolutnym. W takim razie po co konstytucja w państwie absolutnym? Rządził król 2 kadencje z kawałkiem, stworzył dużo, ale i to potrzebuje poprawek. Nie można egzystować w tym państwie na zasadach jakie zostały wymyślone tworząc te państwo. Kreuje król z siebie teraz starca, który nie chce żadnych zmian. Powołane przez króla osoby też nie za bardzo umiały pełnić swoje obowiązki. A gdzie był król? Zniknął bez śladu. Wszystko można zmienić i naprawić tylko czy Wasza Wysokość chce pomóc w naprawie państwa, czy dalej dążyć do jego zatracenia. Co szkodzą poprawy wszystkie państwa mikroświata przeżyły i przeżywają upadki, ale potem starają się naprawić kraj na który często przez długi czas pracowali. Może król sam wymyśli coś by ratować państwo, bo ja chcę uratować to państwo. Nie powinniśmy zostawać przy zapyziałych prawach, które same sobie przeczą.

Kwiecień 18, 2022, 10:45:53
Odpowiedź #12

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 1344
    • Zobacz profil
Mocno powiedziane. Widzę, że Pani chcę coś zmienić i ma Pani na to wizję. Cenie to. Tak samo cenię sobie zdanie Jana Karolińskiego. Zmiany w Turetii będą szeroko dyskutowane tak by iść do przodu, zmieniać się na lepsze przy akceptacji większości.
Kazimierz Sakowicz.

Kwiecień 19, 2022, 06:40:46
Odpowiedź #13

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert

  • Offline
  • *****

  • 1836
    • Zobacz profil
Król chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze. Wasza Wysokość ciągle pisze o absolutnej władzy króla czemu zaprzecza konstytucja. Król wbił sobie, że będzie władcą absolutnym. W takim razie po co konstytucja w państwie absolutnym? Rządził król 2 kadencje z kawałkiem, stworzył dużo, ale i to potrzebuje poprawek. Nie można egzystować w tym państwie na zasadach jakie zostały wymyślone tworząc te państwo. Kreuje król z siebie teraz starca, który nie chce żadnych zmian. Powołane przez króla osoby też nie za bardzo umiały pełnić swoje obowiązki. A gdzie był król? Zniknął bez śladu. Wszystko można zmienić i naprawić tylko czy Wasza Wysokość chce pomóc w naprawie państwa, czy dalej dążyć do jego zatracenia. Co szkodzą poprawy wszystkie państwa mikroświata przeżyły i przeżywają upadki, ale potem starają się naprawić kraj na który często przez długi czas pracowali. Może król sam wymyśli coś by ratować państwo, bo ja chcę uratować to państwo. Nie powinniśmy zostawać przy zapyziałych prawach, które same sobie przeczą.

Wszystko jest teraz w rękach nowego Króla Kazimierza Sakowicza. Życzę jemu jak i Królestwu jak najlepiej.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Kwiecień 19, 2022, 20:44:16
Odpowiedź #14

Ludwik Dalkowski

  • Elekcja 1931
  • Ekspert

  • Offline
  • ******

  • 526
    • Zobacz profil
Najprawdopodobniej po świętach postaram się przedstawić swoją wizję na ustawę o gospodarce i wstępny zarys zmian w konstytucji.

Konstytucja wymaga poprawek - to jest niepodważalne. Obawiam się jednak ustawy o gospodarce. Bez zautomatyzowanego systemu ciężko prowadzić sprawy gospodarcze w oparciu o forum. Zawsze można pozostawić tą strefę w formie luźnej narracji.
Ludwik Dalkowski,
Hrabia Złotogórski.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
fenixbydgoszcz zastepczeforumcc dawid120 playlifegames we-love-horse