Autor Wątek: Autonomiczna Republika Erszyńska  (Przeczytany 1740 razy)

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2022, 15:49:23 »
Zgadzam się na wszystko co dobre dla Turetii.
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2022, 18:01:45 »
Bardzo cieszy mnie powrót barona Dalkowskiego. Był Pan dla nas ogromnym wsparciem w kwestiach prawnych i dyplomatycznych. Jako że przejęcie administracji nad forum to kwestia czasu, bardzo proszę o kontakt w celu ustalenia planów odbudowy Turetii. Bardzo chciałbym by narracyjne powiązać dotychczasowe Królestwo z całkiem nowym projektem.
Kazimierz Sakowicz.

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2022, 21:22:45 »
Przede wszystkim trzeba odwołać Króla Jana.
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2022, 00:18:34 »
Przede wszystkim trzeba uporządkować, bo obecnie łagodnie mówiąc to wszystko jest zmieszane za bardzo. Do tego by się zmiany w prawie przydały. Reorganizacja ogólna większości.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2022, 06:41:07 »
Przede wszystkim trzeba odwołać Króla Jana.

Pisałem już, Król sam odda koronę.





Przede wszystkim trzeba uporządkować, bo obecnie łagodnie mówiąc to wszystko jest zmieszane za bardzo. Do tego by się zmiany w prawie przydały. Reorganizacja ogólna większości.

Zgadzam się. Układ forum jest mocno nieczytelny, szczególnie dla kogoś nowego. Prawo jest dosyć proste i nie ma za dużo dokumentów by się pogubić. Osobiście jestem zwolennikiem pozostania przy monarchii elekcyjnej, pozostawienia nadań hrabstw ale zmieniłbym zasady gospodarcze i finansowe.
Kazimierz Sakowicz.

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2022, 11:10:24 »
A ja się nie zgodzę na powrót tego co było. Jan Karoliński obiecywał nadania ziemskie a dał nam tylko tytuły baronów. To właśnie przez to odeszli obywatele. Jak ma się zmienić tylko Król to ja już nie wrócę tutaj.
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Elżbieta Zienewska

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2022, 12:20:48 »
Myślę, że i czas przyjdzie na takie rzeczy. Trochę by się przydało uporządkować te sprawy. Myślę, że trzeba będzie zaczekać zanim zostaną ogarnięte ważniejsze sprawy.

Krzysztof Robert Zienewski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2022, 16:45:16 »
Popieram Panią Elżbietę.
Krzysztof Robert Trzaska

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2022, 20:38:04 »
A ja się nie zgodzę na powrót tego co było. Jan Karoliński obiecywał nadania ziemskie a dał nam tylko tytuły baronów. To właśnie przez to odeszli obywatele. Jak ma się zmienić tylko Król to ja już nie wrócę tutaj.

Startowałem w elekcji z głównym założeniem by nadać obywatelom ziemię i nic się nie zmieniło w moim poglądzie.
Kazimierz Sakowicz.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2022, 21:03:28 »
Podczas Zgromadzenia Elekcyjnego wygłosiłem mowę. Przykro mi że moje słowa na temat polityki Króla Jana okazały się prorocze. Jego druga kadencja doprowadziła Turetie do upadku.
Poniżej wklejam w wersji orginalnej moje przemówienie. Nie zmieniłem zdania. Nadal mam takie samo spojrzenie na przyszłość Królestwa.

Cytuj
Wasza Królewska Mość, Szanowna Rado, staje przed wami jako Hrabia Erszynia, Wojewoda Armii Narodowej Turetii, członek Rady Narodowej, jeden z założycieli Turetii. W pełni świadomy praw i obowiązków jakie stają przed monarchą chciałbym poprosić was o głosy w nadchodzącej elekcji.
Jeśli zdecydujecie się powierzyć mi koronę obiecuje, że zreformuje najważniejsze urzędy tak by dwór królewski działał dla rozwoju kraju a nie był jedynie produkcją nowych tytułów i wynagrodzeń. Powołam zasłużonych ludzi zgodnie z ich kompetencjami. Przeprowadzimy potężną akcję promocyjną by pozyskać większą ilość obywateli, razem zaczniemy otwarte grę na arenie międzynarodowej, tak by Turetia stała się aktywnym graczem.
Kolejny punkt to podział Królestwa. Przez całą kadencję pozostawał on niezmienny. Turetia potrzebuje wartościowej aktywności a aktywność zapewni nam rozwój hrabstw. Potrzebna będzie do tego szczegółowa mapa kraju. Już w pierwszym roku panowania planuje powołanie trzech nowych hrabstw.
Zawsze ważna była dla mnie gospodarka. Aktualnie ten temat jest porzucony. Musimy zrobić konkretne zasady funkcjonowania firm.
Z gospodarką wiążą się również finanse. Nie możemy pozwolić na to by budżet służył do wypłacania wynagrodzenia dla członków dworu. Obiecuję, że wprowadzę podatki w drugim lub trzecim roku mojej kadencji. Poprzedzone zostanie to jednak pobudzeniem gospodarki i nawiązaniem umów handlowych z zagranicą.
Jestem zwolennikiem dołączeniem Turetii do międzynarodowego systemu stempel. Tylko w ten sposób będziemy uznawani za państwo poważne, szanujące ogólne zasady międzynarodowe.
Będąc Wojewodą na dworze Króla Jana zbudowałem podstawy Armii Narodowej Turetii. Jeśli zostanę Królem mianuje następcę na tym stanowisku i wspólnie stworzymy manewry wojsk tak by były w pełni gotowe bronić naszych granic.
Dlaczego warto zagłosować właśnie na mnie? Król Jan Kartoliński stworzył Turetie i prowadził nasz kraj w dobrym kierunku. Nie ulega jednak wątpliwości że od pewnego czasu kraj zatrzymał się w miejscu. Kolejna kadencja będzie tylko pogłębieniem bytowania a zaprzeczeniem rozwoju. Pozostali kandydaci nie prezentują chęci walki o tron. Szczególnie odradzam oddawania głosów na nazwiska zagraniczne. Dla wspólnego dobra odradzam wybór osoby z zewnątrz, niezainteresowanej sprawami Turetii.
Dziękuję za uwagę.
Kazimierz Sakowicz.

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2022, 08:40:43 »
Sprawdziła się polityką Jana Kartolińskiego i sprawdziła się przestroga by nie głosować na kandydatów z zagranicy.
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2022, 13:41:34 »
To niestety prawda.
Kazimierz Sakowicz.

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 12, 2022, 16:27:23 »
Teraz trzeba będzie bardziej uważać.
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2022, 18:25:17 »
Cały czas czekamy na Jana Kartolińskiego, bez niego nie ruszymy.
Kazimierz Sakowicz.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: Autonomiczna Republika Erszyńska
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2022, 08:34:56 »
Wycofuję się z planu secesji Erszynia. Powód jest oczywisty, zależy mi na odbudowie całego Królestwa.
Kazimierz Sakowicz.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
forumhumorystyczne playlifegames fenixbydgoszcz brygadaszarika zastepczeforumcc