Autor Wątek: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej  (Przeczytany 2848 razy)

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2021, 10:17:04 »
Nie chciałbym być niegrzeczny i pospieszać kandydatów ale czas ucieka. 16 września musimy mieć już zorganizowane głosowanie. Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się w Radzie.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2021, 16:07:30 »
Szanowna Rado,
Swoją przemową chciałbym podsumować sześć lat Turetckich jak również nakreślić moją wizję kolejnych lat.
Początki zawsze bywają trudne - te stare Turetckie powiedzenie nie pasuje do początków naszego Królestwa. Zaczęło się jeszcze w styczniu a na pełne otwarcie musieliśmy poczekać. Gdy już Turetia zaistniała z własną stroną internetową i forum zdecydowaliśmy, że to ja wezmę na siebie ciężar korony. Przez kolejne dni tworzyliśmy tożsamość naszego kraju i poradziliśmy sobie wspaniałe. Oczywiście to zasługa Dworu Królewskiego i wszystkich mieszkańców.
Zdecydowałem się ubiegać o kolejne sześć lat rządów by podtrzymać dobry rozwój kraju. Jeśli zostanie mi powierzone ponownie zasiąść na tronie nie zmienię kursu. Polityka będzie prowadzona tak jak miało to miejsce wcześniej. Planuje jednak mocniej zaangażować dwór w pracę dyplomatyczną. Nadal będę wspierał wszelkie inicjatywy obywateli. Obiecuję że Turetia zrobi krok do przodu zamiast stać w miejscu.
Na zakończenie chcę jedynie podziękować wszystkim którzy byli z nami przez ostatnie sześć lat. Bez Was moja kadencja nie była by zwieńczona tyloma sukcesami.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Ludwik Dalkowski

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2021, 20:45:38 »
Można zadawać pytania?
Ludwik Dalkowski,
Hrabia Złotogórski.

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 10, 2021, 06:44:45 »
Oczywiście! Odpowiem na wszystkie pytania!
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 10, 2021, 10:30:53 »
Czy Król zamierza przeprowadzać ćwiczenia wojskowe z zaangażowaniem w to wojsk prywatnych?
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 10, 2021, 21:55:03 »
Prośba do hrabiego Sakowicza o wygłoszenie przemowy. Później pytania do kandydatów i jako termin rozpoczęcia głosowania proponuję 13-14 września aż do przyszłej niedzieli.
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Jan Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1836
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 11, 2021, 09:36:18 »
Czy Król zamierza przeprowadzać ćwiczenia wojskowe z zaangażowaniem w to wojsk prywatnych?

Ćwiczenia wojskowe należą do obowiązków Wojewody. I nie mam planów by wchodzić w jego kompetencje. Jako Król jednak mogę zapewnić że będę nakłaniał wojewodę by takie ćwiczenia przeprowadził.

Prośba do hrabiego Sakowicza o wygłoszenie przemowy. Później pytania do kandydatów i jako termin rozpoczęcia głosowania proponuję 13-14 września aż do przyszłej niedzieli.

Dobrze. 14 września około godziny 7:00 rozpocznie się głosowanie.
/-/ Król Senior Jan Kartoliński.


Tadeusz Niemnowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 11, 2021, 12:50:14 »
A mnie ciekawi kiedy powstaną nowe hrabstwa.
Baron Tadeusz Niemnowski.
Plutonowy Armii Narodowej Turetii.
Strażak Straży Pożarnej Turetii.

Mikołaj Teodor Zienewski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 11, 2021, 17:48:31 »
Czy Król poinformował nominowanych z zagranicy by Ci również mogli się wypowiedzieć?
Za życia: hrabia Zienewski, Hetman Wielki i Generał ANT.
Zmarł : 20.07.2022(1911)


Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 11, 2021, 21:52:53 »
Wasza Królewska Mość, Szanowna Rado, staje przed wami jako Hrabia Erszynia, Wojewoda Armii Narodowej Turetii, członek Rady Narodowej, jeden z założycieli Turetii. W pełni świadomy praw i obowiązków jakie stają przed monarchą chciałbym poprosić was o głosy w nadchodzącej elekcji.
Jeśli zdecydujecie się powierzyć mi koronę obiecuje, że zreformuje najważniejsze urzędy tak by dwór królewski działał dla rozwoju kraju a nie był jedynie produkcją nowych tytułów i wynagrodzeń. Powołam zasłużonych ludzi zgodnie z ich kompetencjami. Przeprowadzimy potężną akcję promocyjną by pozyskać większą ilość obywateli, razem zaczniemy otwarte grę na arenie międzynarodowej, tak by Turetia stała się aktywnym graczem.
Kolejny punkt to podział Królestwa. Przez całą kadencję pozostawał on niezmienny. Turetia potrzebuje wartościowej aktywności a aktywność zapewni nam rozwój hrabstw. Potrzebna będzie do tego szczegółowa mapa kraju. Już w pierwszym roku panowania planuje powołanie trzech nowych hrabstw.
Zawsze ważna była dla mnie gospodarka. Aktualnie ten temat jest porzucony. Musimy zrobić konkretne zasady funkcjonowania firm.
Z gospodarką wiążą się również finanse. Nie możemy pozwolić na to by budżet służył do wypłacania wynagrodzenia dla członków dworu. Obiecuję, że wprowadzę podatki w drugim lub trzecim roku mojej kadencji. Poprzedzone zostanie to jednak pobudzeniem gospodarki i nawiązaniem umów handlowych z zagranicą.
Jestem zwolennikiem dołączeniem Turetii do międzynarodowego systemu stempel. Tylko w ten sposób będziemy uznawani za państwo poważne, szanujące ogólne zasady międzynarodowe.
Będąc Wojewodą na dworze Króla Jana zbudowałem podstawy Armii Narodowej Turetii. Jeśli zostanę Królem mianuje następcę na tym stanowisku i wspólnie stworzymy manewry wojsk tak by były w pełni gotowe bronić naszych granic.
Dlaczego warto zagłosować właśnie na mnie? Król Jan Kartoliński stworzył Turetie i prowadził nasz kraj w dobrym kierunku. Nie ulega jednak wątpliwości że od pewnego czasu kraj zatrzymał się w miejscu. Kolejna kadencja będzie tylko pogłębieniem bytowania a zaprzeczeniem rozwoju. Pozostali kandydaci nie prezentują chęci walki o tron. Szczególnie odradzam oddawania głosów na nazwiska zagraniczne. Dla wspólnego dobra odradzam wybór osoby z zewnątrz, niezainteresowanej sprawami Turetii.
Dziękuję za uwagę.
Kazimierz Sakowicz.

Tadeusz Niemnowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2021, 10:00:29 »
Bardzo odważne deklaracje.
Baron Tadeusz Niemnowski.
Plutonowy Armii Narodowej Turetii.
Strażak Straży Pożarnej Turetii.

Stanisław Kartoliński

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3622
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2021, 13:09:18 »
Pytania do Hrabiego Sakowicza
1. W jaki sposób chce hrabia pobudzać gospodarkę?
2. Z którymi państwami chce hrabia nawiązać współpracę gospodarczą?
3. Jakiś czas temu odsunął się hrabia z życia Turetii informując nas że pochłania go inny projekt. Czy starczy hrabiemu czasu na panowanie w Turetii?
/-/ Jego Królewska Mość Stanisław Kartoliński, z łaski Boga i woli ludu, Król Królestwa Turetii.
Hrabia Sołucka. 

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2021, 18:03:41 »
1. Określenie jasnych zasad zarabiania pieniędzy przez firmy. Umowy handlowe z zagranicą. Wytworzenie łańcucha produktów i półproduktów. Opodatkowanie firm, hrabstw i obywateli.
2. Na początek musimy podpisać traktaty uznaniowe. Wcześniej zarejestruje Turetie w Stemplu. Na współprace gospodarczą i handlowa będę wybierał państwa z naszego kontynentu ale nie wykluczam nawiązania współpracy z dalszymi mikronacjami.
3. Ograniczyłem zaangażowanie w Turetii do minimum ale nie porzuciłem swoich obowiązków i wykonywałem je z pełnym zaangażowaniem. Podobnie będzie z zasiadaniem na tronie. Dopasuje czas do pełnionej funkcji i obowiązków.
Kazimierz Sakowicz.

Ludwik Dalkowski

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2021, 20:09:21 »
Pytanie do obu kandydatów: jak zamierzają wspierać sport i kulturę w Turetii?
Ludwik Dalkowski,
Hrabia Złotogórski.

Kazimierz Sakowicz

  • Elekcja 1931
  • Ekspert
  • ******
  • Wiadomości: 1344
    • Zobacz profil
Odp: I Elekcyjne Zgromadzenie Rady Narodowej
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2021, 22:56:39 »
Wsparcie finansowe i mentalne. Oczywiście zamierzam angażować się w wszystkie projekty.
Kazimierz Sakowicz.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
we-love-horse brygadaszarika real fenixbydgoszcz wilcze-zycie